top of page

Dornova metoda

pro psy

Dornova metoda

Jemná manuální technika, která pomáhá přirozenou cestou navracet kosti a klouby do správné polohy. Mezi nejčastější problémy, které dokáže Dornova metoda pro psy řešit patří nesprávné postavení kostí v kloubním pouzdru, rotace a propady obratlů, posuny křížové kosti a pánve, blokády krční páteře a týlní kosti, ztuhlost těla.

Dornova metoda je zvláště vhodná pro:

- psy ve sportovním zatížení

Pří psích sportech je opěrný aparát psa velmi zatížen. Může docházet pádům a nárazům, každé zranění ovlivňuje stav páteře a kloubů. Dornova metoda navrací složky kosterní soustavy do správné fyziologické polohy. 

- psy po operacích a úrazech

Při manipulaci se psem v narkóze a při manipulaci s nemocným psem může dojít k posunu kostí. Postavení kostí a kloubů v těle mohou také nepříznivě ovlivnit jizvy a srůsty.

- psy seniory

Pomáhá při problémech s pohybovým aparátem, je účinná při dysplazii, luxaci apod.

- psy z množíren a útulků

Psy z množíren jsou často ve velmi špatné fyzickém a psychickém stavu, zvířata zde bývají zavřena ve velmi malém prostoru bez možnosti pohybu a jsou špatně živena. Dornova metoda těmto psům pomáhá k návratu do fyziologického stavu. 

- psy v domácím prostředí

Manipulace se psem ovlivňuje jeho zdravotní stav, v domácím prostředí jde zejména o utíraní tlapek, nakládání do auta, trhání za obojek, používaní flexi vodítek, pohyb na plovoucích podlahách, skoky z nábytku. Tyto úkony při dlouhodobějším opakování poškozují páteř a klouby psa.

Pokud má pes akutní problém (například kulhá, těžce se pohybuje apod.), navštivte nejprve veterinárního lékaře, aby vyloučil závažná onemocnění.

!Dornova metoda není diagnostická metoda a neslouží jako náhrada léčby veterinářem!

Kdy se nesmí použít Dornova metoda:

Akutní zánětlivé stavy, infekční onemocnění (průjem, zvracení, kašel,..), zlomeniny, otevřené rány, poúrazové stavy, kdy došlo ke zhmoždění nebo narušení svalu, rakovina, březost.

Podrobnější informace o Dornově metodě naleznete na stránkách autorky a lektorky Andrey Dunové https://dornovametoda-zvirata.cz/

Baňkování

Je-li potřeba, aplikují se po dokončení Dornovy metody baňky podél páteře. Při baňkování se využívá podtlaku baňky (aplikuje-li se například nad propadlý obratel, navrátí se za pohybu do své fyziologické polohy). Před aplikací se musí vyholit srst v nezbytném rozsahu. 

Na Dornovu metodu pro psy se můžete objednat

vždy na pátek do našem hotelu 

v době 9:00 - 18:00 hod.

Ceník:

délka ošetření Dornovou metodou

je 45 -60 min


Dornova metoda (+baňkování - volitelné)
600 Kč


Baňkování (bez Dornovy metody)
300 Kč

bottom of page